Ajakava

 • Art Priori restoranil, meie kunstigaleriil ja Mileedi Lilleäridel on rõõm kutsuda teid osa saama unikaalsest koostööprojektist. Toit, kunst, vein ja orhideed, orhideed, orhideed, millest Art Priori on sel õhtul enam kui tulvil. Ühte õhtusse maalitakse rohkelt maitseid ja meeleolusid. See, meie juba kolmas üritus sarjast: “Kuidas maalida..!”, toob korraga laudadele kevadekerged toidud, lahedad puuviljased veinid ja orhideed, mis sümboliseerivad harukordsust ning elegantsi. Orhidee, ladinapäraselt Orchidaceae.

  Mileedi Lilleärisid esindab sel õhtul Hr. Alari Suurmets, kes esitleb erilisi orhideede sorte, seotuna meie peakokka Mart Klaasi poolt vaid selleks õhtuks loodud roogadega. Õhtu jooksul esitletakse viiekäigulise menüü kõrval viite kauneimat orhideed koos meie sommeljee poolt valitud viie erilise veiniga.

  Art Priori interjöör saab sel õhtul olema nii erakordne, et tund enne piduliku õhtusöögi algust ootame restorani külastama ajakirjanikke, et seda lillede pidu ka laiemalt jäädvustada.

  “Kuidas maalida Orhideesid!”

  On hea näide koostööst, kus Art Priori ja Mileedi Lilleärid jagavad oma kogemusi ja võimalusi pakkudes oma klientidele ja külalistele midagi erilist, midagi teistsugust, midagi inspireerivat. Usume, et see üritus lille- ja toidukunstiga ei jää viimaseks ning ees ootavad teisedki austust väärivad õied.

  Art Priori ja Mileedi Lilleärid juhatavad teid saabuvasse kevadesse läbi orhideede mere juba 9.mail.

   

  Hind ühele külalisele: 115 EUR
  tervitusjook
  viiekäiguline menüü
  viis valikut veini
  orhidee igale külalisele
  ja muidugi etendus

  Reserveerimine aegsal etteteatamisel:

  RSVP hiljemalt 6.mai
  +372 600 3353, info@artpriori.ee
  Art Priori Restaurant, Olevimägi 7, Tallinn

 • April 1, 2017 - April 30, 2017

  APRILLI “FINE DINE” KALENDER

  Art Priori on kevadeks valmis! Jätkumas on eelmisel kuul avatud näitus: “Inspireeritud aiast”. Uus ja värskendav menüü, millega tegime algust eelmisel kuul toob aga esmaspäeval meie degustatsioonimenüü valiku hulka uue roa. Nagu lubatud, iga kahe nädala tagant menüüs midagi uut!

  Sellel kuul on erilise tähelepanu all meie restorani Meistritesaal, sobiv paik eksklusiivsete ärikohtumiste või väga eriliste perekondlike sündmuste puhul. Selle kauni privaatse saali saali võimalusi tutuvstavad meie teenindajad Teile täpsemalt juba kohapeal. Saali seinu dekoreerivad orginaalmaalid madalmaade 17. sajandi kunstist.

  26. apriilil on meie tähelepanu all sekretäride päev. Juhid saavad üllatada oma assistente, sekretäre või teisi abilisi erilise 4- või 6-käigulise degustatsioonimenüü ja lillelise lisaüllatusega. Kui soovite oma “paremat kätt” eriliselt tunnustada Art Prioris, siis broneerige laud varakult!

  Kevad ja lilled Art Prioris aga jätkuvad. Meie järgmine üritus sarjast “Kuidas maalida…?” toimub koostöös ettevõttega Mileedi, kes tarnib Eestisse imelisi kõrgklassi kvaliteedis lilli. 9. mai toob Art Priorisse orhideed. Just täpselt: “Kuidas maalida Orhideesid?”. Kaunis orhideede meri, mida saadavad puuviljased veinid, värsked hooajalised road ja kindlasti kevadest elevil külalised. Kas üllatame? otse loomulikult! Ootused sellele üritusele on kõrged. Olge kohal!

  Lihavõtted on sellel aastal aprilli kolmandal nädalavahetusel, tähistage seda meelepäraselt Art Prioris. Iga kahe nädala tagant pakume menüüs midagi uut, mis väärib alati proovimist.

  Peakokk Mart Klaas koos oma meeskonnaga on Art Prioris Teid ootamas!

 • April 11, 2017 - April 17, 2017

  Lihavõtted Art Prioris

  Armsad sõbrad, oleme valmis värvima teie Lihavõtte pühad kevade toonidesse.

  Meie värskusest õhkuv menüü, kirglikult oma tööd armastavad kokad ja sõbralikud teenindajad on teie käsutuses.

  Perekondlik õhtusöök? Kingitud meeleolud neile keda armastate? Põhjusi on piisavalt, et Art Priori imekaunis atmosfäär võiks teie kevadpühad unustamatult pidulikuks muuta. Olete oodatud!

 • March 1, 2017

  Uus menüü Art Prioris!

  Peakokk Mart Klaas on välja tulnud kaheksa täiesti uue, maitsemeeli erutava, roaga. Seni meie toidulaudu vallutanud õrnalt küpsetatud part, hõrk peet ja meeleline pudrukausike asenduvad uute elamustega.

  Art Priori toimekas köögimeeskond äratab Sind talveunest nii kevadiste maitsete ja meeleolude, kui ka jõuduandvate lisaproteiinidega. Kala- ja lihatoidud meie laual on kombineeritud mõnusate põhjamaiste aedviljade vaid Art Priorile omase fantaasia ja loomingulisusega.

  Nüüd ja edaspidi püüame hoogsamalt pakkuda värskeid  elamusi, et külaskäigud meile oleksid vaheldusrikkad.

  Kui unistad millestki, mis oleks teistmoodi, millestki, mida on sõnadesse keeruline panna, kuid milles on selge igatsus uue ja ahvatleva järele, siis tule Art Priorisse ning lase oma maitsemeeli hellitada ja üllatada. Oled oodatud alati!

 • March 1, 2017 - March 31, 2017

  MÄRTSI “FINE DINE” KALENDER ART PRIORIS!

  Veebruar Art Prioris on möödas. See oli kuu mitmete meeleolukate üritustega nagu romantiline Valentini päev, veini- ja kunstidegustatsioon “Kuidas maalida Portugali”, vabariigi aastapäeva nädal koos eestiainelise menüü ja uue kunstinäitusega “Inspireeritud aiast”. Oleme märkamatult lahkumas talvest ja jõudmas peagi saabuvasse keavadesse, kus jätkame üritusi kolmnurgas – toit-kunst-vein.

  Esmalt, 1. märtsist on Art Prioris uus menüü!  Meie 4, 6 ja 8 käiku on tulvil täiesti teisi meeleolusid ja hõrke loomingulisi roogasid. Restorani toimekas peakokk Mart Klaas ja tema pühendunud meeskond demonstreerivad kõrgeid toiduvalmistamise standardeid. Endiselt peame lugu kodumaisest toorainest, millega meie menüü on hiilanud alati. Fookuses on aus, lihtne, puhas, ent elegantne ja kindlasti kunstpärane tulemus taldrikul. Mardi toidu-kombinatsioonid on omal moel seotud ka uue värskelt mõjuva aia- teemalise kunstinäitusega. Peakoka valikutes leiab nii esimesi kevade vihjeid, kui ka jõuduandvaid proteiine.

  Märts ja Naistepäev, on selle kuu sündmuste meelidivaks alustajaks. Siinses kultuuriruumis on see päev saanud läbi aegade erilise tähelepanu osaliseks, miks mitte siis ka Art Prioris?

  Märtsikuu lõpetuseks oleme planeerinud järjekordse ürituse stiilis “Kuidas maalida…” Mida me seekord “maalime”, milliseid maitseid kirjeldame, lähemalt kogeme ja meeleoludesse jäädvustame, jäägu siinkohal üllatuseks. Seniks aga jälgige meie teateid ja tulge nautima uut, kevadises vaimus tasakaalustatud, menüüd.

 • February 21, 2017

  Inspireeritud aiast

  21. veebruaril avatakse Art Prioris uus kunstinäitus, mida jääb restoraniseintele meeleolusid looma järgnevaks kolmeks kuuks. 

  Näitus kannab pealkirja: Inspireeritud aiast. 

  Aed, mis katab tavapäraselt restorani lauad, katab seekord ka restorani seinad. Art Prioris eksponeeritakse kollektsioon erinevatelt nimekatelt eesti kaasaegsetelt maalikunstnikelt, kellest igaühte on puudutanud aed omal moel pakkudes meeleolukaid  tõlgendusi, sellest läbi aegade ainest pakkunud loodus- ja mõtteruumist.  Realistlikud või abstraktsed, otsesed või tinglikud aedade vaated ja aedadest inspireeritud hetked muudavad Art Priori värvikaks ja mitmekesiseks, juhatades pika talvetunde igatsetud kevadesse.  

  Näituse kuraator ja korraldaja on Haus Galerii, www.haus.ee.

  Kõik näituseteosed on ka müügis, huvi korral saab pöörduda Art Priori teenindajate poole. 

  Kauneid kunstielamusi! 

 • Neljapäeval, 9. veebruaril 2017 kell 19.30 on Art Prioris võimalus nautida erilise üritusena veini- ja toidudegustatiooni, mis kannab pealkirja “Kuidas maalida Portugali!”

  Eelmisel aastal alguse saanud kontseptsioon “Kuidas maalida…!” vaatab seekord Euroopa kaugustesse – Portugali. Ürituse täpsema info leiate manuses.

  Art Priori seinte vahel, eesti hallis talves, ootab teid emotsionaalselt soe Portugal. Soovitame kohad aegsasti broneerida emaili või telefoni teel. Ootame!

  Estonian

 • January 18, 2017 - February 28, 2017

  Veebruari “Fine Dining” Ürituste Kalender

  Art Priori üllatab 2017. aastal meeldivalt loomingulise ürituste kavaga,  mille peategelasteks on suurepärane toit, vein ja mõistagi kunst. Kui jaanuar on aastalõpumeeleoludest taastumise kuu, siis veebruar lubab juba hoogsamaid plaane. 

  Kavakohaselt avame veebruaris Art Priori seintel uue kunstinäituse, jättes hüvasti Juss Piho möödunud hooajal tähelepanu köitnud ja erakordselt hästi interjööri sulandunud maalidega. 

  6. ja 10. veebruari vahel on meil kavas eriüritus veinidegustatsiooniga stiilis, mida esindas möödunud aasta novembris korraldatud äärmiselt edukas ja väga positiivset vastukaja leidnud shampanjaõhtu “Kuidas maalida shampanjat”. Peatähelepanu all on hoolikalt valitud vein, mida assisteerib peakoka Mart Klaasi kergehõnguline menüü, loodud vaid selleks õhtuks. Toidurütme saadavad kõnelused kunstist.

  Järgmiseks eriliseks hetkeks on mõistagi Valentinipäev, millest loodame teha meeldejäävaima, mida olete kogenud. Pakume sel puhul taas erimenüüd, mis on koondatud lihtsa, ent sügava pealkirja “ARMASTUS” alla, kätkedes romantilisi roogasid. Milliseid, selgub juba siis, öeldes etteruttavalt, et restorani meeleolutooniks on sel päeval kirglik punane. 

  Üks Art Priorit iseloomustavaid juhtsõnu, “ISESEISVUS”, saab olema esindatud meie Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud menüüs, mida pakume 20.- 24. veebruarini. Aastapäeva plaanime restoranis tähistada suurejoonelisemalt 23. veebruaril, programmist anname eelnevalt täpsemalt teada. 

  Meie sõbralikud teenindajad saalis ja loomingulised kokad köögis ootavad teid Art Priori veebruaripäevadesse, halli talvekuusse, mida koos värvidesse maalida. Kogeme elu läbi kunsti ja unikaalsete, vaid meile omaste maitse- ja meelekogemuste.

 • November 17, 2016

  Kuidas maalida šampanjat?!

  Art Prioris esmakordselt tõeline šampanja pidu “Perrier Jouët’ga”

  17. novembril kell 19. 30 esitleme restoranis Art Priori imelist šampanjat Perrier Jouët. 
  Kaunis ja kerges atmosfääris pakume maitseelamusi läbi õhuliste mullide, mis pärinevad ühest Prantsusmaa tuntuimast veinipiirkonnast. Mitmekäigulise, peamiselt mereandidele keskendunud õhtusöögiga, hiilgab seekord restorani peakokk Mart Klaas.  
  Õhtu pealkiri, “Kuidas maalida shampanjat?!” vihjab kunstile, nagu Art Prioris ikka – kunst kõiges ja kõikjal. Olge valmis üllatuseks! Meeleolusid saadab muusika, ent seekord pisut teistmoodi. Loomingulistust jätkub. 
  Perrier Jouët’d tutuvustab ürituse aukülaline ja selle šampanjamaja esindaja Jean de Castelnau. Avatakse pudelid mitmetest aastakäikudest mida kirglikult proovida. Tutvustatakse huvitavaid fakte selle tuntud joogi ajaloost ning süüvitakse peenete maitsete saldustesse. 
  Art Prioril on tõeline au Perrier Jouët’d võõrustada ning seda Teiega jagada. Kui soovite sel kaunil ja pidulikult õhtul osaleda, võtke meiega ühendust ja broneerige aegsasti laud, kohtade arv on piiratud: info@artpriori.ee või 6003353. Pilet ühele 125 EUR. 

  Ootame Teid 17. novembril, kell 19.30 Art Prioris, et jagada saabunud pimedates õhtutes kelmikat valgust! 

 • Jüri Mildeberg, kes sündis 1965. aastal, on kunstis iseõppija. Tema isa oli tuntud graafik Aleksander Mildeberg. Jürit teatakse peamiselt lasteraamatute illustraatori ja kujundajana, kes on võitnud mitmeid preemiaid ja leidnud äramärkimist. Tal on toimunud arvukaid näitusi nii Eestis kui väljaspool, mis on alati võlunud oma isikupära, fantaasia ja huumoriga. Mildebergi teosed kõnelevad südamlikust, soojast ja lihtsast maailmast.

  Oma sõnul tegeleb kunstnik pisiasjadega, mis omavad tähtsust. Pealtnäha pisikene ese või mõte saab Mildebergi maalil suure mõõtme; justkui tähtsusetu on toodud kõige keskmesse, muutudes eksistentsiaalseks. Suur saab väikeseks või muutub väike ootamatult suureks.

  Mildeberg töötab segatehnikas, kasutab tihti puitplaati, kuhu ta kas siis lihtsalt maalib või lisab erinevaid kummalisi esemeid. Kogu Mildebergi looming on omamoodi panoptikum – kogum kurioosume, kummalisi maalitud või päris esemeid, mis on välja toodud kellegi tagatoast ja mis seostuvad üksikute mälestuste, ammuse ajaloo, mingi poliitika või siis lihtsalt üldse mitte millegagi.

  Kunstnik ise on end nimetanud hedonistiks, kes naudib seda, mida ta teeb – naudib tunnet, kuidas tema käe all midagi valmib, kuidas materjal kuuletub mõttele ja kuidas kõige kombinatsioonis sünnivad uued intrigeerivad visuaalsed maailmad, mida jagada ja millest rõõmu tunda. Jüri Mildeberg on läbinisti positiivne kangelane ja seda on ka tema teosed, mis Art Priori väikeses saalis meeleolu loovad.

 • Eksponeeritud on valik natüürmorte ja olustikustseene renessansiinimese vaatenurgast. Ajast, mil kunst kandis endas ühiskonnas valitsevat moraali ja eetikat ning sõnumit paremast inimesest, aga ka püüdlusi uue ja intrigeeriva poole. Tolle aja inimene otsis inspiratsiooni minevikust, antiikmütoloogiast, pöördus tagasi minevikuväärtuste ja tõdede poole, et siduda need oma ajagaArt Priori tegijad omakorda on otsinud inspiratsiooni tollasest kunstist ja arhitektuurist. Minevikukogemusel, mis ulatub tänapäevaon igavikuline väärtus; inimene on kandnud seda hoolikalt läbi põlvkondade kui parimat võimalikku vara.

  Näitus on paralleel Art-Life Projekti poolt Tallinna raekojas korraldatud näituseleKunst valitseb”, mis eksponeerib originaalmaale erakollektsioonidest nimekaimatelt flaami ja saksa kunstnikelt nagu Peter Paul Rubens, Lucas Cranach, Albrecht Dürer, Jan ja Pieter Brueghel jpt.  Art Prioris on väljas nende autorite väärikad kaasaegsed. 

  Selle ajastu ja kunsti kohta saab täpsemalt lugeda www.artrules.ee